4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020-2021

4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020-2021
A+
A-
03.03.2021
13.635

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Sınav Konuları (Online- PDF)

İlkokul 4. Sınıf  Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 – Türkçe Konuları (Online-PDF)

 • Okuma – anlama soruları, Harf bilgisi, Hece bilgisi, Kelime bilgisi, Eş anlamlı kelimeler, Zıt anlamlı kelimeler, 5N1K, Cümle bilgisi, Yeni nesil Türkçe soruları.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 – Matematik Konuları (Online-PDF)

 • Doğal sayıları okuma, Grafik tablo deneme sınavı soruları, Sayıları karşılaştırma soruları, Tek ve çift sayılar ile ilgili sorular, Basamak değerine ayırma, Bölme İşlemi, Matematik ritmik sayma soruları, Örüntü soruları, Toplama İşlemi, Çıkarma İşlemi, Verilmeyen toplananları bulma, Problemler / yeni nesil problemler, Çarpma İşlemi, Verilmeyen bölüneni ve böleni bulma, Yeni nesil matematik soruları.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 – Sosyal Bilgiler Konuları (Online-PDF)

 • Farklılıklarımız, benzerliklerimiz, kimliğimiz, kroki test soruları, hava olayları, Milli Mücadele Dönemi, Doğal unsur ve Beşeri Unsur.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 – Fen Bilimleri Konuları (Online-PDF)

 • Dünyanın dolanma ve dönme hareketi, Madenler, Maddenin halleri, Maddeyi niteleyen özellikler, Maddenin ölçülebilir özellikleri, Saf madde ve karışım.

 


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


SINAV KURALLARI | ÖNEMLİ BİLGİLER

(Lütfen Okuyunuz.)

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen ad,soyad, e-mail adresinizi; okulunuzun bulunduğu il, ilçe, okul adını ve şubesini mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz anda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız.
  Sınava maksimum 2 (iki) giriş hakkınız bulunmaktadır. 2’den fazla deneme sınavına girmeye çalıştığınız anda sonuçları Dikkat olarak uyarı mesajı alacaksınız. 2. sınav hakkınız ise sistemde oluşabilecek sorun ya da sizlerin sınav esnasında yaşadığı olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak tanınmıştır. Başarılı bir şekilde sınavınızı tamamladınız ise 2. giriş hakkınızı kullanmayınız. Puan yükseltme ya da ekstrem bir durum olarak kullandığınız tespit edildiği anda 2. sınav sonucunuzun sistem tarafından silinerek 1. sınav sonucunuzun kabul edileceğini unutmayınız. (Türkiye geneli adil (eşit) sıralama yapmak adına bu adımlar uygulanmaktadır.)
 3. Sınavını tamamladıktan sonra sınavın doğru yanıtlarına bakarak puan yükseltmek adına sınava tekrar girmek isteyen öğrencilerin sonuçları kabul edilmeyecektir. Bütün sınav sonuçlarının da iptal edileceğini unutmayınız.
 4. Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 5. Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 6. Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isterim.
 7. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyorum.
 8. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz.
 9. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 10. 4. sınıf Deneme sınavı toplam 50 sorudan oluşmaktadır. 🚩
 11. Deneme sınavı sonunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Lütfen, sınav sonrası ekranınızı KAPATMAYINIZ.
 12. Sınav sonunda otomatik olarak ekranlarınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyorum. 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen mail adresinizin doğru olmasına ve gelen kutusu – spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 13. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmemektedir. Sınav sonuç gönderimi sadece Bize Ulaşın panelinden bizlere sorun yaşadığını belirten ziyaretçilerimize sınav esnasında kullandığı e-posta adresine özel olarak gönderilmektedir.
 14. Sınav süresi 90 dakikadır. (1 Saat 30 dakikadır.) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sınav süresinden önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 15. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonu aktif olacaktır. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir. Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

🔴 Türkçe: 14 Soru , Matematik: 14 Soru, Fen Bilimleri: 9 Soru, Sosyal Bilgiler: 9 Soru, İngilizce: 4 Soru

 

🔊 Her Soru 2 PUAN Değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. 

😎 ⭐ BAŞARILAR ⭐ 😎

 


 4. Sınıf Türkiye Geneli Online yada PDF Deneme Sınavına Katılma ve İndirme Butonları

4. Sınıf Şubat Ayı Türkiye Geneli Deneme Sınavına Online Katılmak İçin Tıklayınız

Optik Kağıdı İndirmek İçin Tıklayınız

Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...
YORUMLAR

 1. Sena Altürk dedi ki:

  Bu sınava katılan herkese başarılar

  1. Yönetici dedi ki:

   Teşekkürler, başarılar diliyorum….

  2. Ali Arda Okyay dedi ki:

   Herkese başarılar

   1. Yönetici dedi ki:

    Sınavda başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 2. berat dedi ki:

  güzel geçsin

  1. Yönetici dedi ki:

   Sınavda başarılar diliyorum. Teşekkürler…

 3. Derin dedi ki:

  İnşallah güzel sonuçlar elde edersiniz

  1. Yönetici dedi ki:

   Sınavda başarılar diliyorum. Teşekkürler…