İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020/2021

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020/2021
A+
A-
22.02.2021
13.387

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Konuları | İçerikleri | Bilgileri

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Türkçe Konuları

 1. Okuma anlama soruları
 2. Harf bilgisi
 3. Hece bilgisi 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı
 4. Kelime bilgisi
 5. Eş anlamlı kelimeler
 6. Zıt anlamlı kelimeler
 7. 5N1K 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı
 8. Cümle bilgisi
 9. Ad Bilgisi
 10. Yeni nesil Türkçe soruları

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Matematik Konuları

 1. Doğal sayıları okuma
 2. Yüzlük , Onluk birliklere ayırma
 3. Sayıları karşılaştırma soruları
 4. Tek ve çift sayılar ile ilgili sorular
 5. Yüzler, Onlar ve birler başmağına ayırma, ve sayıları okuma
 6. Romen Rakamları
 7. Ritmik sayma soruları test etkinlikleri
 8. Örüntü soruları 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı
 9. Toplama İşlemi
 10. Çıkarma İşlemi
 11. Problemler
 12. Yeni nesil matematik soruları

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Hayat Bilgisi Konuları

Okul bizim evimiz, kroki test soruları. Okulun kaynaklarını etkili kullanalım test soruları, Meslekler, Evde hayat, Okula hazırlanıyoruz

İlkokul 3. Sınıf Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 Fen Bilimleri Konuları

Dünyanın Şekli, Beş Duyu Organımız, Kuvvet ve Hareket, Madde


İlkokul 3. Sınıf 1. Dönemi Değerlendirme Sınavı

SINAV KURALLARI | ÖNEMLİ BİLGİLER

(Lütfen Okuyunuz.)

 • Sevgili Öğrencim,
  • Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci; adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
  • Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
  • Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
  • Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Deneme sınavı toplam “50” sorudan oluşmaktadır.
  • Deneme sınavınız bittiğinde yaklaşık 10 saniye sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Onun için online sınavı sonrası ekranınızı (pencereyi) hemen KAPATMAYINIZ. Aksi taktirde sınav sonucunuz ekranınıza otomatik gelmeyecektir.
  • Sınav sonunda otomatik olarak ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu – Spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
  • Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmektedir. Sınav sonucu e-mail adresine ulaşmayan ziyaretçilerimiz Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirtmeleri durumunda sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) sonuç olarak gönderilmektedir.
  • Sınav süresi “90” dakikadır. (1 saat 30 dakika) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
  • Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
  • Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmemektedir.

   Hayat Bilgisi: 9 Soru

   Türkçe: 14 Soru

   Matematik: 14 Soru

   Fen Bilimleri: 9 Soru

  İngilizce: 4 Soru

  Toplam: 50 sorudan oluşmaktadır.

  Her Soru 2 PUAN Değerindedir.

  HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

  ⭐ BAŞARILAR ⭐


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...