4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | 2022/2023

4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | 2022/2023
A+
A-
03.10.2022
27.313

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı Kazanımları 2022/2023

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | Türkçe Kazanımları

 1. Okuduğu metinle ilgili soruları cevaplar.
 2. Kelimelerin eş anlamlılarını bulur.
 3. Büyük harfleri ve noktalama işaretlerini uygun yerlerde kullanır.
 4. Okuduğu metinle ilgili soruları cevaplar.
 5. Kelimelerin zıt anlamlılarını bulur.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | Matematik Kazanımları

 1. 4, 5 ve 6 basamaklı doğal sayıları okur ve yazar.
 2. 10 000’e kadar (10 000 dâhil) yüzer ve biner sayar.
 3. 4, 5 ve 6 basamaklı doğal sayıların bölüklerini ve basamaklarını, basamaklarındaki rakamların basamak değerlerini belirler ve çözümler.
 4. En çok altı basamaklı doğal sayıları büyük/küçük sembolü kullanarak sıralar.
 5. Belli bir kurala göre artan veya azalan sayı örüntüleri oluşturur ve kuralını açıklar.
 6. En çok dört basamaklı doğal sayılarla toplama işlemini yapar.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | Sosyal Bilgiler Kazanımları

 1. Resmî kimlik belgesini inceleyerek kişisel kimliğine ilişkin çıkarımlarda bulunur.
 2. Yaşamına ilişkin belli başlı olayları kronolojik sıraya koyar.
 3. Bireysel ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerini tanır.
 4. Kendisini farklı özelliklere sahip diğer bireylerin yerine koyar.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli Eylül Ayı Deneme Sınavı | Fen Bilimleri Kazanımları

 1. Yer kabuğunun kara tabakasının kayaçlardan oluştuğunu belirtir.
 2. Kayaçlarla madenleri ilişkilendirir ve kayaçların ham madde olarak önemini tartışır.
 3. Fosillerin oluşumunu açıklar.
 4. Dünya’nın dönme ve dolanma hareketleri arasındaki farkı açıklar.
 5. Dünya’nın hareketleri sonucu gerçekleşen olayları açıklar.

İlkokul 4. Sınıf Türkiye Geneli  Eylül Ayı Deneme Sınavı

SINAV KURALLARI | ÖNEMLİ BİLGİLER

(Lütfen Okuyunuz.)

 

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci; adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 3. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem, web sayfası vb. etkenlerden dolayı oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
 4. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 5. Deneme sınavı toplam “50” sorudan oluşmaktadır.
 6. Deneme sınavınız bittiğinde yaklaşık 10 saniye sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Onun için online sınavı sonrası ekranınızı (pencereyi) hemen KAPATMAYINIZ. Aksi taktirde sınav sonucunuz ekranınıza otomatik gelmeyecektir.
 7. Sınav sonunda otomatik olarak ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu-Spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 8. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmektedir. Sınav sonucu e-mail adresine ulaşmayan ziyaretçilerimiz Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirtmeleri durumunda sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) olarak deneme sınavı sonucu gönderilecektir.
 9. Sınav süresi “90” dakikadır. (1 saat 30 dk.) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 10. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
 11. Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmemektedir.
 12. Deneme sınavı sonuçları belirtilen tarih ve saat de ilkokulda.com web sayfamız üzerinden sınava katılım sağlayan öğrencinin; Adı Soyadı, sınava katıldığı Tarih ve Saat bilgilerini içerecek şekilde puan sırasına göre herkese açık toplu olarak yayınlanacaktır. Sınav esnasında sizlerden istenen diğer kişisel bilgileriniz sonuçların ilan edildiği anda KESİNLİKLE herkese açık olarak yayınlanmamaktadır.

 

 1. Türkçe: 15 Soru
 2. Matematik: 15 Soru
 3. Sosyal Bilgiler: 10 Soru
 4. Fen Bilimleri: 10 Soru

 

Toplam: 50 sorudan oluşmaktadır.

Her Soru 2 Puan değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ..

BAŞARILAR


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...