4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 | 2021-2022

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 | 2021-2022
A+
A-
17.04.2021
13.891

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 | Sınav Konuları | Online – PDF Sınav

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 – Türkçe (Online  – PDF)

 • Okuma anlama soruları
 • Neden ve Sonuç İlişkili cümleler soruları
 • Kelime bilgisi, Eş anlamlı kelimeler, Zıt anlamlı eş sesli kelimeler test soruları
 • Gerçek, Mecaz, Terim anlam konularını
 • Ayrıca Ön adlar, 5N1K soruları ve ve testleri içermektedir.
 • Tür adları, Özel adlar, çoğul adlar test
 • Noktalama işaretleri , Cümle bilgisi deneme sınavı soruları
 • Atasözleri ve Deyimler
 • Eylemler ve eylem soruları pdf
 • “De – Da” ve “Ki ve Mi”nin Yazımı
 • Yazım kuralları ve yazım yanlışları iigili 4. sınıf konu tarama sınavını içermektedir.

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 – Matematik (Online  – PDF)

 • Doğal Sayılar, Basamak değerleri, Sayı Örüntüleri, En yakın onluğa ve yüzlüğe yuvarlama, Toplama işlemleri ve problemleri, Çıkarma işlemleri ve Problemleri, Bölme işlemi ve problemleri, Yeni nesil problemleri içermektedir.

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 – Fen Bilimleri (Online  – PDF)

 • Yer kabuğu ve Dünya’mızın hareketleri, Besinlerimiz, Kuvvetin Etkileri, Maddelerin Özellikleri konu tarama sınavını ve testlerini içermektedir.

4. Sınıf Genel Konu Tarama Testi – 1 – Sosyal Bilgiler (Online  – PDF)

 • Birey Toplum hakkında pdf deneme sınavı
 • Devamı olarak Kültür ve Miras,
 • sonra İnsanlar Yerler ve Çevreler ünitesinden konu tarama sınavı
 • Bilim, Teknoloji ve Toplum,
 • Üretim, Dağıtım ve Tüketim konularını içermektedir.

 


4. Sınıf Konu Tarama Testi – 1 Online Sınav Kuralları ve Önemli Bilgiler

(Lütfen Okuyunuz)

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen ad,soyad, e-mail adresiniziokulunuzun bulunduğu il, ilçe, okul adını ve şubesini mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz anda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız.
 3. Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına Sınav İlerlemi Kaydet butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 4. Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 5. Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isterim.
 6. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvurukazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyorum.
 7. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz.
 8. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 9. Deneme sınavı toplam 80 sorudan oluşmaktadır. 
 10. Deneme sınavı sonunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra “Doğru” ve”Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Lütfen, sınav sonrası ekranınızı KAPATMAYINIZ.
 11. Sınav sonunda otomatik olarak ekranlarınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyorum. 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen mail adresinizin doğru olmasına ve gelen kutusu – spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 12. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmemektedir. Sınav sonuç gönderimi sadece Bize Ulaşın panelinden bizlere sorun yaşadığını belirten ziyaretçilerimize sınav esnasında kullandığı e-posta adresine özel olarak gönderilmektedir.
 13. Sınavda toplamda süreniz 120 dakikadır.(2 saat) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 14. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için “Boş bırakmak istiyorum. seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir. Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Sınavdaki Soru Sayıları: Türkçe: 20 Soru, Matematik: 20 Soru, Fen Bilgisi: 20 Soru, Sosyal Bilgiler: 20 Soru

 Her Soru 1,25 PUAN Değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

 ⭐ BAŞARILAR ⭐ 


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


İlkokul 4. Sınıf Konu Tarama Türkiye Geneli Deneme Sınavı 1’e Online Katılma ya da PDF | İndirme Butonları

Optik Kağıdı İndirmek İçin Tıklayınız

Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...