3. Sınıf 28. Hafta Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS) | 2023-2024

3. Sınıf 28. Hafta Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS) | 2023-2024
A+
A-
13.04.2024
1.485

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta (15-19 Nisan) Mini Kazanım Sınavı (KDS) Konuları

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta Mini Kazanım Sınavı | Türkçe Konuları

 1. Okuma ve anlama,
 2. Alfabe, Harf ve Ses bilgisi,
 3. Eş (anlamdaş) kelimeler,
 4. Hikayenin unsurları,
 5. Noktalama işaretleri konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta Mini Kazanım Sınavı | Matematik Konuları

 1. Küp, kare prizma ve dikdörtgen prizmanın birbirleriyle benzer ve farklı yönlerini açıklar.
 2. Şekillerin kenar sayılarına göre isimlendirildiklerini fark eder,
 3. Cetvel kullanarak kare, dikdörtgen ve üçgeni çizer; kare ve dikdörtgenin köşegenlerini belirler,
 4. Şekillerin birden fazla simetri doğrusu olduğunu şekli katlayarak belirler konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta Mini Kazanım Sınavı | Hayat Bilgisi Konuları

 1. Ülkesinin gelişmesi ile kendi görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi arasında ilişki kurar,
 2. Ortak kullanım alanlarını ve araçlarını korur. konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta Mini Kazanım Sınavı | Fen Bilimleri Konuları

 1. Doğal çevreyi korumak için araştırma yaparak çözümler önerir,
 2. Doğal ve yapay çevre arasındaki farkları açıklar,
 3. Doğal çevreyi korumak için araştırma yaparak çözümler önerir konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta Mini Kazanım Sınavı | İngilizce Konuları

 1. Transportation (Toplu taşıma) konusundan oluşmaktadır.

İlkokul 3. Sınıf 28. Hafta (15-19 Nisan) Kazanım Değerlendirme Sınavı

ONLİNE SINAV KURALLARI

(Lütfen Okuyunuz.)

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci; adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 3. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem, web sayfası vb. etkenlerden dolayı oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
 4. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 5. 3. sınıf haftalık kazanım değerlendirme sınavı toplam “20” sorudan oluşmaktadır.
 6. Sınavınız bittiğinde yaklaşık 10 saniye sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Onun için online sınavı sonrası ekranınızı (pencereyi) hemen KAPATMAYINIZ. Aksi taktirde sınav sonucunuz ekranınıza otomatik gelmeyecektir.
 7. Sınav sonunda otomatik olarak ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu-Spam (gereksiz) klasörlerinizi de kontrol etmeyi unutmayınız.
 8. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmektedir. Sınav sonucu e-mail adresine ulaşmayan ziyaretçilerimiz Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirtmeleri durumunda sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) olarak sonuç gönderimi yapılacaktır.
 9. Sınav süresi “40” dakikadır. Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 10. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
 11. Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmemektedir.
 12. Haftalık kazanım değerlendirme sınavı sonucunuz sınav bitiminde ekranlarınıza otomatik olarak gelecektir ve e-mail adresinize de sonuç bildirimi yapılacaktır. İlginiz için teşekkür ediyor, faydalı olması temennisiyle…

 

DERSLER ve SORU SAYILARI
Türkçe:1 – 6. Sorular
Matematik:7 – 12. Sorular
Hayat Bilgisi:13 – 15. Sorular
Fen Bilimleri:16 – 18. Sorular
İngilizce:19 – 20. Sorular
TOPLAM: 20 soru bulunmaktadır.
Her soru 5 Puan değerindedir
HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ..
BAŞARILAR

ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


3. Sınıf 28. Hafta (15-19 Nisan) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavına Online Katılma ya da PDF İndirme Butonları 2023-2024

 • Optik Sınav Kağıdını İndirmek için TIKLAYINIZ

 • Online Sınav Kurallarını okumak için TIKLAYINIZ

 • Mini Kazanım Sınavını satın alıp PDF olarak indirmek için TIKLAYINIZ
Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...