2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020/2021

2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | 2020/2021
A+
A-
04.02.2021
15.652

İlkokul 2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | Türkçe

İlkokul 2. sınıf online deneme sınavını 2 sınavına ilişkin konular ve sorular tanıtılmıştır.

 1. 2 sınıf online deneme sınavı, Okuma anlama soruları
 2. Harf bilgisi deneme
 3. Hece bilgisi online test
 4. Kelime bilgisi 2. sınıf test soruları
 5. Anlamlı ve kuralları cümle kurma deneme sınavı
 6. Eş anlamlı kelimeler online deneme sınavı
 7. Zıt anlamlı kelimeler 2. sınıf online test soruları
 8. 5N1K 2. sınıf online test
 9. Cümle bilgisi 2. sınıf online sorular
 10. Yazım kuralları ve hataları deneme sınavı 2. sınıf
 11. Noktalama işaretleri deneme sınavı 2. sınıf
 12. Yeni nesil Türkçe soruları

İlkokul 2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | Matematik

 1. 2. Sınıf doğal sayıları okuma online test
 2. Onluk birliklere ayırma online deneme sınavı soruları
 3. 2. sınıf Deste ve düzine kazanımlara uygun olarak test soruları
 4. Ritmik sayma problemleri ve deneme sınavı
 5. Onlar ve birler başmağına ayırma, ve sayıları okuma deneme 2. sınıf
 6. Verilen çokluktaki sayıları tahmin etme online deneme
 7. Toplama ve çıkarma problemleri, Sıvı Problemleri online deneme 2. sınıf
 8. Geometrik örüntüler ve online deneme 2. sınıf
 9. Geometrik Cisimler online test, deneme sınavı
 10. Yeni nesil matematik soruları online deneme sınavı ve testleri 2. sınıf

İlkokul 2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2 | Hayat Bilgisi

2. sınıf hayat bilgisi kendimizi tanıtıyoruz online test soruları, Bireysel farklılıklarımız test soruları 2. sınıf, Okula hazırlanıyoruz deneme sınavı soruları, Grup kuralları deneme sınavı,  Meslekler online deneme 2. sınıf


İlkokul 2. Sınıf Online Türkiye Geneli Deneme Sınavı – 2

SINAV KURALLARI

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınav sonunda sizlerden istenen ad,soyad, e-mail adresiniziokulunuzun bulunduğu il, ilçe, okul adını ve şubesini mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz anda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız. Sınavını tamamladıktan doğru-yanlışlarını görüp sınava tekrar girmek isteyenlerin sonuçları kabul edilmeyecektir.
 3. Sınava maksimum 2 (iki) giriş hakkınız bulunmaktadır. 2’den fazla girdiğiniz anda sistem sonuçlarınızı otomatik olarak kabul etmeyecektir. 2. sınav hakkınız ise sistemde oluşabilecek sorun ya da sizlerin elektrikleri gitmesi vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak tanınmıştır.
 4. Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 5. Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isterim.
 6. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir.
 7. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz.
 8. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 9. Deneme sınavı toplam 55 sorudan oluşmaktadır. 
 10. Deneme sınavı sonunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra Doğru” ve Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Lütfen, sınav sonrası ekranınızı kapatmayınız.
 11. Sınav sonunda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyorum. 24 saat içinde sizlere mail hesabınızdan size dönüş sağlayacağım. Lütfen mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen Kutusu – Spam (Gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 12. Sınav süresi 90 dakikadır. (1 Saat 30 dakikadır.) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır. 
 13. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) botunu aktif olacaktır. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak istiyorsanız “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir. Sınavı tamamlamak için de sınav sonundaki Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu kullanabilirsiniz.

 

 Hayat Bilgisi: 15 Soru

 Türkçe: 15 Soru

 Matematik: 15 Soru

 İngilizce: 10 Soru

Her soru 1,8 PUAN değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

 ⭐ BAŞARILAR ⭐ 


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...