2. Sınıf Kasım Ara Tatili Türkiye Geneli Deneme Sınavı | 2021/2022

2. Sınıf Kasım Ara Tatili Türkiye Geneli Deneme Sınavı | 2021/2022
A+
A-
16.11.2021
12.711

İlkokul 2. Sınıf Kasım Ara Tatili Türkiye Geneli Deneme Sınavı Kazanımları

Türkçe

 1. Okuma anlama soruları 2. sınıf pdf
 2. Harf bilgisi
 3. Hece bilgisi
 4. Kelime bilgisi
 5. Eş anlamlı kelimeler
 6. Zıt anlamlı kelimeler
 7. 5N1K
 8. Cümle bilgisi

Matematik

 1. 2. Sınıf doğal sayıları okuma
 2. Onluk birliklere ayırma deneme sınavı soruları
 3. Deste ve düzine kazanımlara uygun olarak test soruları
 4. Onlar ve birler basamağına ayırma, ve sayıları okuma deneme 2. sınıf ekim ayı  PDF
 5. Verilen çokluktaki sayıları tahmin etme
 6. 2.Sınıf matematik ritmik sayma soruları test etkinlikleri
 7. 2. sınıf örüntü soruları
 8. 2. sınıf karşılaştırma soruları
 9. Toplama işlemi soruları
 10. Çıkarma işlemi soruları
 11. Yeni nesil matematik soruları

Hayat Bilgisi

 1. 2.sınıf deneme sınavı hayat bilgisi kendimizi tanıtıyoruz test soruları.
 2. Bireysel farklılıklarımız,
 3. okula hazırlanıyoruz,
 4. özenli kullanıyoruz,
 5. iletişime önem veririz,
 6. kurallar her yerde 2. sınıf deneme sınavı soruları.

İngilizce

 1. Kelimeler (WORD),
 2. Arkadaşlar (FRIENDS),
 3. SINIFTA IN THE CLASSROOM 2. sınıf deneme sınavı

İlkokul 2. Sınıf Kasım Ara Tatili Deneme Sınavı

SINAV KURALLARI | ÖNEMLİ BİLGİLER

(Lütfen Okuyunuz.)

Sevgili Öğrencim,

 • Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını ve sınıf şubenizi mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 • Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız.
 • Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 • Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 • Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isteriz.
 • Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük  esasıyla hazırlanmaktadır.   Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
 • Sınavla ilgili duygu, düşünce ve  isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz.
 • Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Deneme sınavı toplam “50” sorudan oluşmaktadır.
 • Deneme sınavı sonunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Lütfen, sınav sonrası ekranınızı KAPATMAYINIZ.
 • Sınav sonunda otomatik olarak  ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu – Spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmemektedir.  Sınav sonuç gönderimi sadece Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirten ziyaretçilerimize sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) olarak gönderilmektedir.
 • Sınav süresi “75” dakikadır. (1 saat 15 dakika) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 • Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
 • Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmeyecektir.

 Türkçe: 15 Soru
 Matematik: 15 Soru
 Hayat Bilgisi: 10 Soru
 İngilizce: 10 Soru

 Her Soru 2 PUAN Değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

⭐⭐⭐ BAŞARILAR ⭐⭐⭐

 


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...