2. Sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı

2. Sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı
A+
A-
28.12.2021
15.239

İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı Kazanımları – 2021/2022

İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı | Türkçe Kazanımları

 1. 2. sınıf aralık ayı deneme sınavı Okuma anlama soruları
 2. Harf bilgisi
 3. Hece bilgisi
 4. Kelime bilgisi
 5. Eş anlamlı kelimeler
 6. Zıt anlamlı kelimeler
 7. 5N1K
 8. Cümle bilgisi
 9. Yeni nesil Türkçe soruları pdf

İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı | Matematik Kazanımları

 1. Nesne sayısı 100’e kadar (100 dâhil) olan bir topluluktaki nesnelerin sayısını belirler ve bu sayıyı rakamlarla yazar. deneme pdf
 2. 100’den küçük doğal sayıların basamaklarını modeller üzerinde adlandırır, basamaklardaki rakamların basamak değerlerini belirtir.
 3. Aralarındaki fark sabit olan sayı örüntülerini tanır, örüntünün kuralını bulur ve eksik bırakılan ögeyi belirleyerek örüntüyü tamamlar.  2. sınıf Aralık Ayı Deneme Sınavı pdf
 4. 100’den küçük doğal sayılar arasında karşılaştırma ve sıralama yapar. 2. sınıf deneme sınavı pdf
 5. 100’den küçük doğal sayıların hangi onluğa daha yakın olduğunu belirler.
 6. Toplamları 100’e kadar (100 dâhil) olan doğal sayılarla eldesiz ve eldeli toplama işlemini yapar.
 7. 100’e kadar olan doğal sayılarla onluk bozmayı gerektiren ve gerektirmeyen çıkarma işlemini yapar.
 8. 100 içinde 10’un katı olan iki doğal sayının farkını zihinden bulur.
 9. İki sayının toplamında verilmeyen toplananı bulur. 2. sınıf deneme sınavı pdf
 10. Doğal sayılarla toplama işlemini gerektiren problemleri çözer.
 11. Doğal sayılarla toplama ve çıkarma işlemini gerektiren problemleri çözer.
 12. Yeni nesil Matematik soruları deneme pdf

İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Türkiye Geneli Deneme Sınavı | Hayat Bilgisi Kazanımları

 1. Kendini farklı özellikleriyle tanıtır.
 2. Bireysel farklılıklara saygı duyar. 2. sınıf deneme sınavı pdf
 3. Ders araç ve gereçlerini günlük ders programına göre hazırlar.
 4. Okulunun yakın çevresini tanıtır.
 5. Okul kaynaklarını ve eşyalarını kullanırken özen gösterir.
 6. Sınıfta ve okulda yapılan etkinliklerde grupla çalışma kurallarına uyar.
 7. Okulda iletişim kurarken dinleme kurallarına uyar.
 8. Yakın akrabalarını tanıtır.
 9. Akrabalık ilişkilerinin önemini kavrar.
 10. Yaşadığı evin adresini bilir.
 11. Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın aile bütçesine katkılarını araştırır.
 12. Yakın çevresindeki yardıma ihtiyaç duyan insanlara karşı duyarlı olur.
 13. Gün içerisinde planladığı işleri uygular.

İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Türkiye Geneli Deneme Sınavı | İngilizce Kazanımları

 1. Kelimeler (WORD),
 2. Arkadaşlar (FRIENDS),
 3. SINIFTA IN THE CLASSROOM 2. sınıf aralık ayı deneme sınavı
 4. Numaralar Numbers

 • Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını ve sınıf şubenizi mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 • Sınav süresince kesinlikle yardım istemeyiniz. Yardım etmek isteyen olursa da sınavı tek başınıza yapmanın kendimi doğru değerlendirmek açısından önemli olduğunu hatırlatınız.
 • Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 • Sınav süresinde yanınızda özellikle matematik soruları çözmek için kalem, silgi, defter (kağıt) bulundurmayı unutmayınız.
 • Sorularımız özgün ve yeni nesil sorulara hitap edecek şekilde uzun zaman emek verilerek hazırlandığını hatırlatmak isteriz.
 • Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük  esasıyla hazırlanmaktadır.   Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem veya web sayfamız tarafından oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
 • Sınavla ilgili duygu, düşünce ve  isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz.
 • Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Deneme sınavı toplam “50” sorudan oluşmaktadır.
 • Deneme sınavınız bittiğinde yaklaşık 10 saniye sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Onun için online sınavı sonrası ekranınızı (pencereyi) hemen KAPATMAYINIZ. Aksi taktirde sınav sonucunuz ekranınıza otomatik gelmeyecektir.
 • Sınav sonunda otomatik olarak  ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu – Spam (gereksiz) klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmemektedir.  Sınav sonuç gönderimi sadece Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirten ziyaretçilerimize sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) olarak gönderilmektedir.
 • Sınav süresi “80” dakikadır. (1 saat 20 dakika) Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 • Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz sorular ya da sonradan cevaplamak için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
 • Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmeyecektir.
İlkokul 2. Sınıf Aralık Ayı Türkiye Geneli Deneme Sınavı Soru Sayıları
 Türkçe: 15 Soru
 Matematik: 15 Soru
 Hayat Bilgisi: 15 Soru

İngilizce: 5 Soru

Toplam: 50 sorudan oluşmaktadır.

 Her Soru 2 PUAN Değerindedir.

HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ.. ✍

⭐⭐⭐ BAŞARILAR ⭐⭐⭐


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...