2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | 2023-2024

2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | 2023-2024
A+
A-
06.10.2023
2.565

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | 2023-2024 Konuları

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | Türkçe Konuları

 1. Okuma ve anlama,
 2. Alfabe, Harf ve Ses bilgisi,
 3. Hece Bilgisi,
 4. Eş (anlamdaş) anlamlı kelimeler konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | Matematik Konuları

 1. M.2.1.1.2. Nesne sayısı 100’den az olan bir çokluğu model kullanarak onluk ve birlik gruplara ayırır, sayı ile ifade eder.
 2. M.2.1.1.4. 100’den küçük doğal sayıların basamaklarını modeller üzerinde adlandırır, basamaklardaki rakamların basamak değerlerini belirtir,
 3. M.2.1.1.5. 100 içinde ikişer, beşer ve onar; 30 içinde üçer; 40 içinde dörder ileriye ve geriye doğru sayar konu başlıklarından oluşmaktadır.
 4. M.2.1.1.6. Aralarındaki fark sabit olan sayı örüntülerini tanır, örüntünün kuralını bulur ve eksik bırakılan ögeyi belirleyerek örüntüyü tamamlar.
 5. M.2.1.1.7. 100’den küçük doğal sayılar arasında karşılaştırma ve sıralama yapar konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | Hayat Bilgisi Konuları

 1. HB.2.1.2. Bireysel farklılıklara saygı duyar.
 2. HB.2.1.3. Ders araç ve gereçlerini günlük ders programına göre hazırlar,
 3. HB.2.1.4. Sınıfla ilgili konularda karar alma süreçlerine katılır
 4. HB.2.1.5. Okulunun yakın çevresini tanıtır,
 5. HB.2.1.6. Okul kaynaklarını ve eşyalarını kullanırken özen gösterir konu başlıklarından oluşmaktadır.

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | İngilizce Konuları

 1. Words (Kelimeler) konusundan oluşmaktadır.

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı

ONLİNE SINAV KURALLARI

(Lütfen Okuyunuz.)

Sevgili Öğrencim,

 1. Sınava başlarken sizlerden istenen öğrenci; adı, soyadı, e-mail adresini, okul adını mutlaka doğru bir şekilde yazınız. Yanlış bilgileri girdiğiniz durumlarda gerçek sınav sonuçlarınıza ulaşamayacağınızı bilmenizi isterim.
 2. Sınav esnasında internet, elektrik vb. olumsuz durumlara karşı önlem amaçlı olarak sınava kaldığınız yerden devam etmek adına “Sınav İlerlemi Kaydet” butonunu ara sıra kullanmanızı öneriyoruz. Sistemimiz 10 saniye de bir otomatik olarak cevaplarınızı tarayıcınızın önbelleğine kaydetmektedir. Önbelleğe otomatik olarak alınan cevaplarınızın bizlere ulaşmadığını bilmenizi isteriz. Cevaplarınızın sisteme başarılı bir şekilde ulaşması için de sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir.
 3. Sınavlarımız öğrencilerimize yardımcı olmak adına gönüllülük esasıyla hazırlanmaktadır. Herhangi bir başvuru, kazanç, ödeme vb. beklenmemektedir. Onun için sistem, web sayfası vb. etkenlerden dolayı oluşabilecek hataları maruz görmenizi temenni ediyoruz.
 4. Sınavla ilgili duygu, düşünce ve isteklerinizi Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Sınav esnasında bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istemediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 5. 2. sınıf haftalık mini kazanım değerlendirme sınavı toplam “20” sorudan oluşmaktadır.
 6. Sınavınız bittiğinde yaklaşık 10 saniye sonra “Doğru” ve “Yanlış” cevapladığınız soruları hızlı bir şekilde detaylı olarak ekranınızda görebileceksiniz. Onun için online sınavı sonrası ekranınızı (pencereyi) hemen KAPATMAYINIZ. Aksi taktirde sınav sonucunuz ekranınıza otomatik gelmeyecektir.
 7. Sınav sonunda otomatik olarak ekranınızda doğru ve yanlışlarınıza ulaşamadığınız durumlarda Bize Ulaşın panelinden mesaj atmanızı öneriyoruz. En geç 24 saat içinde yazdığınız e-posta hesabınızdan sizlere dönüş sağlanacaktır. Lütfen, e-mail adresinizin doğru olmasına ve Gelen kutusu-Spam (gereksiz) klasörlerinizi de kontrol etmeyi unutmayınız.
 8. Sınav bitiminde sonuçlar e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmektedir. Sınav sonucu e-mail adresine ulaşmayan ziyaretçilerimiz Bize Ulaşın panelinden sorun yaşadığını belirtmeleri durumunda sınav esnasında kullandığı e-posta adresine bireysel (özel) olarak sonuç gönderimi yapılacaktır.
 9. Sınav süresi “40” dakikadır. Lütfen, sınav süresince cevaplarınızı göndermeye özen gösteriniz. Sizlerden istenen zamandan önce sonuçlarınızı gönderemediğiniz durumlarda sınav ekranınız otomatik kapanacaktır.
 10. Sınav seçeneklerinin hepsini işaretlediğiniz anda İLERİ (Bir sonraki test) butonunu kullanabilirsiniz. Bilemediğiniz ya da sonradan cevaplamak istediğiniz sorular için “Boş bırakmak istiyorum.” seçeneğini kullanmanız yararınıza olabilir.
 11. Sınavınızın başarılı bir şekilde tamamlanması ve sonuçlarınızın sisteme kaydedilmesi için sınav sonundaki “Sınav Sonuçlarımı Gönder” butonunu mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilmemektedir.
 12. Haftalık kazanım değerlendirme sınavı sonucunuz sınav bitiminde ekranlarınıza otomatik olarak gelecektir ve e-mail adresinize de sonuç bildirimi yapılacaktır. İlginiz için teşekkür ediyor, faydalı olması temennisiyle…

 

DERSLER ve SORU SAYILARI
Türkçe:1 – 7. Sorular
Matematik: 8 – 14. Sorular
Hayat Bilgisi:15  – 18. Sorular
İngilizce:19  – 20. Sorular
TOPLAM: 20 soru bulunmaktadır.
Her soru 5 Puan değerindedir
HAZIRSANIZ BAŞLAYABİLİRSİNİZ..
BAŞARILAR

 


İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı | 2023-2024 Örnek Resmi

İlkokul 2. Sınıf 04. Hafta (02-06 Ekim) Mini Kazanım Değerlendirme Sınavı 2023-2024 Örnek Resmi


ilkokulda.com – Sosyal Medya Hesapları

Emeğe saygı olarak gruplarımıza katılmayı, sayfalarımızı ve kanallarımızı takip etmenizi bekliyoruz. Arkadaşlarınızı da sosyal medya hesaplarımıza davet ederseniz bizlere en büyük teşekkürü etmiş olduğunuzu bilmenizi isteriz. Soru-görüş ve önerilerinizi olumlu-olumsuz farketmeden Bize Ulaşın panelinden iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle….


Gelecek nesillerimizi aydınlatmak ve gelişmelerine faydalı olmak adına; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, kendisini tanıyabilen saygılı ve sevgili bireyler ortaya çıkarmak için mesleğinin aşığı olarak emin adımlar yolunda ilerlemeye çalışan bir ÖĞRETMENİMMM...